زندگی نامه

مسعود رضا هاشمی مدرک دکترا ی خود را در سال 1998 در مهندسی برق و کامپیوتر از دانشگاه تورنتو در کانادا اخذ کرد. دکتر هاشمی در سال 2003  به دانشگاه صنعتی اصفهان ملحق شد و بعد از یکسال کار تحقیقاتی در دانشگاه تورنتو طی سال 2004، در سال 2005 همکاری خود با دانشگاه صنعتی اصفهان را از سر گرفت.

دکتر هاشمی از سال 1998 تا 1999 در دانشگاه تورنتو به تحقیقات خود در زمینه کیفیت سرویس در شبکه های جدید ادامه داد و بر اساس نتایج این تحقیقات در سال 1999 شرکتی را به همراه تعدادی از اساتید دانشگاه تورنتو تاسیس کرد که این شرکت بعد از یکسال با جذب سرمایه گذاری بالایی با نام Accelight Networks  در شهر اتاوا به ثبت رسید و تا سال 2003 موفق به طراحی و ساخت اولین روتر های با ظرفیت بالای یک ترابایت با تکنولوژی سویچینک نوری شد.

دکتر هاشمی در حال حاضر با مرتبه دانشیاری عضو هیات علمی  دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان می باشد. وی در گروه های سخت افزار، فناوری اطلاعات و گروه شبکه همکاری می کند. وی همزمان رئیس مرکز فناوری دانشگاه نیز می باشد. زمینه های تحقیقاتی وی در حال حاضر عبارتند از: معماری سویچ و روتر، شبکه های مبتنی بر نرم افزار، شبکه های داده محور  و  مدیریت مصرف در شبکه های هوشمند برق.

دانلود زندگی نامه:

تحت نظارت وف ایرانی